Pompa gamma/ X – innowacyjna pompa z inteligentnym rozszerzeniem

Aktualności

Pompy dozujące eksploatowane w wymagającym, przemysłowym środowisku muszą zachowywać wysoką szczelność i wydajność oraz długą żywotność. Elektromagnetyczna membranowa pompa dozująca gamma/ X stanowi trwałe i niezawodne rozwiązanie, a ponadto umożliwia podłączenie do cyfrowego systemu w celu wymiany danych i płynnego zarządzania procesem.

Elektromagnetyczna membranowa pompa dozująca gamma/ X

Elektromagnetyczna membranowa pompa dozująca gamma/ X cechuje się intuicyjną obsługą oraz niezwykle długą żywotnością. Inteligentny sterownik pompy monitoruje występujące przeciwciśnienia i zabezpiecza urządzenie przed przeciążeniem. Rozwiązanie to eliminuje konieczność stosowania zewnętrznego czujnika ciśnienia, co pozwala znacznie zwiększyć bezpieczeństwo eksploatacji – żadne dodatkowe elementy nie mają kontaktu z dozowanym medium, nie ma żadnych dodatkowych powierzchni uszczelniających i żadne elementy elektroniczne nie znajdują się w pobliżu urządzenia.

Pompa gamma/ X błyskawicznie i automatycznie sygnalizuje wszelkie nieprawidłowości w działaniu takie jak wystąpienie błędów w dozowaniu cieczy lub zakłóceń hydraulicznych negatywnie wpływających na proces dozowania. Urządzenie zapewnia także bezawaryjny proces dozowania, a moduł serwisowy sygnalizuje konieczność konserwacji pompy.

Pompa gamma/ X z inteligentnym rozszerzeniem jest przystosowana do koncepcji IoT – po integracji z systemami nadrzędnymi konfiguracja i sterowanie urządzeniem może odbywać się w sposób zdalny, bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Pompa może także zostać podłączona do platformy stworzonej przez Prominent.

Pompa gamma/ X – charakterystyka urządzenia

Pompy gamma/ X występują w dwóch wariantach: standardowym oraz z samoodgazowującą głowicą dozującą bez obejścia. Oba warianty dzielą się także na kilka modeli o zróżnicowanych parametrach.

Zakres wydajności pomp gamma/ X wynosi 2,3-45 l/h, a zakres ciśnień wynosi 2-25 bar. Wszystkie elementy mające kontakt z medium zostały wyprodukowane z wysokiej klasy materiałów przeznaczonych do pracy w wymagającym środowisku przemysłowym. Głowice dozujące są wykonane z polipropylenu, szkła akrylowego, PTFE z domieszką grafitu lub stali nierdzewnej 1.4404. Przyłącza ssawne/tłoczne są wykonane z PVDF, PTFE z domieszką grafitu lub ze stali nierdzewnej 1.4404. Gniazda zaworu kulowego są wykonane z PVDF albo ceramiki. Wszystkie uszczelnienia są natomiast wykonane z PTFE, a kule zaworowe – z ceramiki.

Pompa gamma/ X ma powtarzalność dozowania wynoszącą ± 2% i może pracować w temperaturze otoczenia wynoszącej -10°C do + 45°C. Pobór mocy wynosi 25/30 W. Pompa spełnia także wysokie wymagania związane z ochroną (stopień ochrony IP 66, NEMA 4X, klasa ochronności F).

pompa dozująca gamma x

Pompa gamma/ X – najważniejsze korzyści dla użytkownika

Pompy gamma/ X znajdują powszechne zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu i mogą być stosowane nawet w najtrudniejszych procesach i aplikacjach.

Dlaczego warto postawić na wysoką jakość i funkcjonalność pomp gamma/ X? Oto najważniejsze zalety urządzenia.

  • Proste ustawianie wydajności dozowania bezpośrednio w l/h
  • W pracy z produktem stężonym istnieje możliwość bezpośredniego wprowadzania wybranego stężenia docelowego przy dozowaniu proporcjonalnych ilości
  • Zintegrowany pomiar ciśnienia i wskazywanie jego wartości podczas rozruchu i w procesie dozowania zwiększa bezpieczeństwo
  • Zakres regulacji wydajności dozowania 1:40 000
  • Niemal niezużywalny i ekonomiczny napęd elektromagnetyczny z zabezpieczeniem przeciwprzeciążeniowym
  • Regulowany napęd elektromagnetyczny umożliwiający ciągłe dozowanie niewielkich ilości (od ok. 1 ml/h)
  • Różnorodne możliwości sterowania, np. sygnałem analogowym 0/4-20 mA, impulsowo, timerem lub z PLC (Profinet, Profibus DP, CANbus, Modbus)

Konfiguracja zdalna i monitoring w czasie rzeczywistym – DULCOnneX Blue i DULCOnneX

Wymiana informacji między urządzeniami podłączonymi do cyfrowego systemu pozwala zautomatyzować pracę urządzenia oraz zwiększyć wydajność procesów. DULCOnneX to kompletne i inteligentne narzędzie umożliwiające podłączenie komponentów dowolnego układu do sieci cyfrowej. Platforma IIoT opartą na chmurze pozwala na wygodny, zdalny monitoring pracy urządzeń w czasie rzeczywistym. Czytelny interfejs graficzny użytkownika umożliwia łatwe zarządzanie podłączonymi urządzeniami, analizę danych procesowych, śledzenie wybranych parametrów, obsługę serwisową czy też raportowanie.

Intuicyjne zarządzanie oraz monitoring pracy urządzenia ułatwia także DULCOnneX Blue – bezpłatna aplikacja działająca w oparciu o komunikację Bluetooth, dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Aplikacja daje szybki dostęp do bieżących parametrów pracy urządzeń, umożliwia konfigurowanie pomp oraz przenoszenie konfiguracji pomiędzy urządzeniami, pozwala także na przeprowadzanie aktualizacji firmware oraz analizę błędów i ostrzeżeń. Taka integracja stanowi doskonały sposób na zwiększenie bezpieczeństwa, obniżenie kosztów, a także zapewnienie płynnej pracy urządzenia.

Szybki kontakt Zamów ofertę